مینی چیلر تراکمی اسکرال

  • 1399-06-25

 

مینی چیلرهای تراکمی با کمپرسور اسکرال

مینی چیلر های اسکرال در ظرفیت های 5 الی 20 تن تبرید ساخته می شوند. طراحی دستگاه به صورت کامپکت می باشد. مینی چیلرهای اسکرال در محدوده وسیعی از مصارف تهویه مطبوع اعم از محیطهای مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کمپرسورهایی که امروز مورد توجه قرار گرفته کمپرسورهای اسکرال است. این کمپرسورها از دو حلزونی که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده است. برخی از مزایای کمپرسورهای اسکرال به شرح زیر هستند :

  1. COP بالا : COP این نوع کمپرسورها از کمپرسورهای دیگر بالاتر است
  2. طول عمر بالا و نگهداری آسان : این کمپرسورها دارای پایین ترین نرخ خرابی در بین سایر انواع کمپرسورها را دارند و نگهداری آن به راحتی امکان پذیر است. این مهم به دلیل تعداد قطعات متحرک کمتر نسبت به سایر انواع کمپرسورها، مقامومت در برابر بازگشت مایع، گشتاور استارت پایین و استفاده از سیستم های حفاظتی داخلی در برابر دمای بیش از حد، جریان بالا و ... می باشد.
  3. کارکرد آرام، بدون صدا و لرزش : کمپرسورهای اسکرال کم صداترین کمپرسورها در محدوده کار خود می باشند. تقریبا می توان گفت که این کمپرسورها بدون لرزش هستند.
  4. قیمت پایین تر : این نوع کمپرسورها در تناژ مساوی با دیگر کمپرسورها ارزانتر هستند.

در طراحی کندانسور مینی چیلر امکان استفاده از فین های آلومینیومی، blue fin و یا gold fin امکان پذیر است. فن های کندانسور متناسب بار با دستگاه خاموش و روشن می شوند.

اواپراتور دستگاه از نوع پوسته و لوله و یا پلیت می باشد. اواپراتور مینی چیلرها مطابق با استاندارد TEMA طراحی و ساخته می شود. همچنین محاسبات مکانیکی اواپراتور، مطابق با استاندارد ASME SEC.VIII DIV.1 انجام می شود

 

شیر انبساط الکترونیکی

شیر انبساط الکترونیکی با حس کردن مقدار دقیق سوپرهیت در اواپراتور باعث بهبود در راندمان و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

 

سیستم کنترل PCB

سیستم PRINTED CIRCUIT BOARD به عنوان سیستم کنترلی استاندارد در تجهیزات تهویه مطبوع دارای سرعت بالاتر و نویز کمتری نسبت به سیستم های کنترلی دیگر از قبیل PLC ها می باشد. در نتیجه احتمال خطای دستگاه به حداقل می رسد و عملکرد دستگاه بهبود قابل توجهی خواهد داشت.

صفحه نمایشگر کاربری

دستگاه دارای صفحه نمایشگر مجزا جهت مشاهده وضعیت کاری دستگاه، آلارم ها و تنظیمات است. حداکثر فاصله نصب صفحه نمایشگر 100 متر می باشد که به راحتی می توان آنرا در فضای مناسب نصب کرد. در صورت قطع اتصال صفحه نمایشگر و دستگاه اختلالی در عملکرد دستگاه بوجود نمی آید و تعمیر آن به راحتی امکان پذیر است. 

دانلود فایل