چیلر تراکمی آب خنک با کمپرسور اسکرال

  • 1399-07-01

چیلر های اسکرال در ظرفیت های 5 الی 120 تن تبریدساخته می شوند. طراحی دستگاه به صورت مدولار و کامپکت می باشد. چیلرهای اسکرال در محدوده وسیعی از مصارف تهویه مطبوع اعم از محیطهای مسکونی، تجاری و صنعتی، مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کمپرسورهایی که امروز مورد توجه قرار گرفته کمپرسورهای اسکرال است. این کمپرسورها از دو حلزونی که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده است. برخی از مزایای کمپرسورهای اسکرال به شرح زیر هستند :

  1. COP بالاتر : COP این نوع کمپرسورها از کمپرسورهای رفت و برگشتی بالاتر است، این به معنای آن است که چیلر با کمپرسور اسکرال دارای مصرف برق کمتر و حجم کندانسور کوچکتر نسبت به مدل مشابه با کمپرسور رفت و برگشتی است.
  2. طول عمر بالا و نگهداری آسان : این کمپرسورها دارای پایین ترین نرخ خرابی در بین سایر انواع کمپرسورها را دارند و نگهداری آن به راحتی امکان پذیر است. این مهم به دلیل تعداد قطعات متحرک کمتر نسبت به سایر انواع کمپرسورها، مقامومت در برابر بازگشت مایع، گشتاور استارت پایین و استفاده از سیستم های حفاظتی داخلی در برابر دمای بیش از حد، جریان بالا و ... می باشد.
  3. کارکرد آرام، بدون صدا و لرزش : کمپرسورهای اسکرال کم صداترین کمپرسورها در محدوده کار خود می باشند. تقریبا می توان گفت که این کمپرسورها بدون لرزش هستند.
  4. قیمت پایین تر : این نوع کمپرسورها در تناژ مساوی با دیگر کمپرسورها ارزانتر هستند.

کندانسور دستگاه از نوع پوسته و لوله و یا پلیت می باشد. چیلر های تراکمی آب خنک در 1 تا 8 مدار تبرید مجزا ساخته می شوند.

همچنین اواپراتور دستگاه از نوع پوسته و لوله و یا پلیت می باشد. اواپراتور و کندانسور چیلرها مطابق با استاندارد TEMA طراحی و ساخته می شود. همچنین محاسبات مکانیکی اواپراتور و کندانسور، مطابق با استاندارد ASME SEC.VIII DIV.1 انجام می شود

شیر انبساط الکترونیکی

شیر انبساط الکترونیکی با حس کردن مقدار دقیق سوپرهیت در اواپراتور باعث بهبود در راندمان و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

سیستم کنترل PCB

سیستم PRINTED CIRCUIT BOARD به عنوان سیستم کنترلی استاندارد در تجهیزات تهویه مطبوع دارای سرعت بالاتر و نویز کمتری نسبت به سیستم های کنترلی دیگر از قبیل PLC ها می باشد.

در نتیجه احتمال خطای دستگاه به حداقل می رسد و عملکرد دستگاه بهبود قابل توجهی خواهد داشت.

صفحه نمایشگر کاربری

دستگاه دارای صفحه نمایشگر مجزا جهت مشاهده وضعیت کاری دستگاه، آلارم ها و تنظیمات است. حداکثر فاصله نصب صفحه نمایشگر 100 متر می باشد که به راحتی می توان آنرا در فضای مناسب نصب کرد.

در صورت قطع اتصال صفحه نمایشگر از دستگاه، اختلالی در عملکرد دستگاه بوجود نمی آید و تعمیر آن به راحتی امکان پذیر است. 

امکان طراحی و ساخت چیلر برای کار با مبرد های R410a ،  R407c و R22 وجود دارد.

دانلود فایل