سیستم کنترلی PCB

  • 1399-01-24

سیستم PRINTED CIRCUIT BOARD به عنوان سیستم کنترلی استاندارد در تجهیزات تهویه مطبوع به کار می رود. این سیستم دارای سرعت بالاتر و نویز کمتری نسبت به سیستم های کنترلی دیگر از قبیل PLC ها می باشد. در نتیجه احتمال خطای دستگاه به حداقل می رسد و عملکرد دستگاه بهبود قابل توجهی خواهد داشت، حجم مدارات دستگاه کاهش یافته و به زیبایی مدار کمک می کند.

PCB یک برد مدار چاپی غیر رسانا و چندلایه مسی است که تمامی قطعات الکتریکی و الکترونیکی از طریق یک برد مشترک و به وسیله تکیه گاه فیزیکی نصب شده در کف برد به یکدیگر متصل اند. قبل از رشد و گسترش PCB مدار ها به‌وسیله سیم کشی نقطه به نقطه ساخته می شدند که باعث افزایش پیچیدگی و عدم اطمینان در مدار می‌شد. در نتیجه هیچ گاه (بوسیله اتصال قطعات با سیم) قادر به ساخت مدار بزرگی چون مادر برد نبودیم. در PCB تمامی قطعات بدون سیم و از داخل به یکدیگر متصل اند که این ویژگی منجر به کاهش پیچیدگی طرح کلی مدار می شود. روش طراحی PCB به گونه ‌ای است که، در فراهم کردن الکتریسیته و اتصال بین قطعات مدار کاربرد ویژه ای دارد. PCB ها را می توان با توجه به مشخصات مورد نیاز کاربر طراحی کرد و این (طراحی دلخواه و متنوع) در بسیاری از وسایل الکترونیکی یافت. 

PCB های مورد استفاده در محصولات آروین گستر با برند saginomiya ارائه شده است. این تکنولوژی بهترین سیستم کنترلی برای سیستم های تهویه مطبوع می باشد.